Hlavní stránka > Úspěšný týden na hokejbalu proti drogám
23.4.2017
Administrátor

V minulém týdnu proběhl na prachatickém hokejbalovém stadionu turnaj „Hokejbal proti drogám“, kterého se naše škola – a to velmi úspěšně – každoročně účastní.

Turnaj začal v úterý kategorií žáků 4. a 5. tříd, ve které jsme vybojovali 2. místo a také právo postupu do krajského kola. Navíc byl náš brankář Z. Benč zvolen nejlepším brankářem turnaje.

Ve středu se na hřišti představili žáci 6. a 7. tříd, i když v našem případě to tak úplně neplatilo. Využili jsme práva startu mladších hráčů ve starší věkové kategorii a tým doplnili úspěšnými páťáky z předchozího dne. Tento krok se nám velmi vyplatil a zejména právě díky mladším hráčům jsme postoupili až do finále, kde nám ale došly síly a nestačili jsme na o 2 roky starší hokejisty ze ZŠ TGM Vimperk. 2. místo je ale velkým úspěchem, navíc jsme opět získali cenu pro nejlepšího brankáře – D. Kukačka.

Čtvrtek patřil nejstarší věkové kategorii, hráčům z 8. a 9. tříd. Jako obhájci loňského vítězství v okresním kole a 3. tým krajského kola jsme měli opět cíl nejvyšší. Bez větších problémů jsme se probojovali až do finále, kde se ale projevila absence loňského hrdiny turnaje, brankáře J. Kolky, který nás už letos nemohl reprezentovat. Museli jsme se tak spokojit „pouze“ s 2. místem.

Poslední, nejmladší kategorie, žáci 1. až 3. tříd, si zahrála hokejbal v pátek. Po prvním zápase, ve kterém jsme se hledali a sehrávali, jsme výborným výkonem porazili tým ze ZŠ TGM Vimperk a vybojovali – jak jinak než – další 2. místo. I s ním je ale spojen postup do krajského kola.

9. a 10. května tak v Prachaticích čekají naše 2 nejmladší věkové kategorie krajské boje o postup do celorepublikového finále. Potenciál hráči určitě mají, tak přejeme hodně štěstí!