Hlavní stránka > Nezařazené > Žákyně ze Zlaté stezky 240 si vybojovala místo na zimní olympiádě dětí a mládeže
17.2.2018
Administrátor

Berča Drhová ze 6.B se díky svým výborným dlouhodobým výsledkům v alpských disciplínách nominovala na Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže. Olympiáda letos proběhla v Pardubickém kraji ve dnech  28.1. – 2.2. 2018. Její spolužák Pavel Tuháček ze 6.B se na hry nominoval jako náhradník v běžeckém lyžování.

Berča si na olympiádě odbyla svou premiéru nejen účastí, ale i v soutěžní disciplíně. Místo alpských diciplín jí byl přidělen závod ve skicrossu, který jela poprvé v životě. V kategorii mladších žákyň obsadila 22. místo.

Berča si z dětské olympiády přivezla mnoho skvělých zážitků a fotek. O dvě z nich se s vámi podělí. Na první přiložené fotce je slavnostní zapálení olympijského ohně, na druhé je Berča spolu s ostatními závodníky ve sjezdovém lyžování. Za dva roky se další ročník uskuteční v Libereckém kraji.  Budeme Berče s Pavlem držet pěsti, ať se jim nominace vydaří.