Hlavní stránka > Nezařazené > Hokejbalisté opět v celostátním finále
14.5.2018
Administrátor

Ve středu 9. 5. se v Prachaticích konalo krajské kolo “Hokejbalu proti drogám“ kategorií I a II (1.-3. třídy a 4.-5. třídy), kam postoupily z okresního kola oba naše týmy.

„Páťáci“ byli oproti okresnímu kolu výrazně oslabeni, protože měli zraněné (nemocné) dva klíčové hráče, včetně nejlepšího střelce předchozího turnaje. I bez nich jsme si ale poradili s vimperskými hokejisty 3:2 po nájezdech, když Vojta Válek nepustil za svá záda ani jeden soupeřův pokus. Po zhruba 20 minutách odpočinku jsme šli na neznámého soupeře ze Sedlic. Po velkou většinu zápasu jsme byli lepším týmem, v závěru se ale začala projevovat únava hráčů a díky smolnému gólu z poslední minuty jsme prohráli 2:3. V turnaji jsme tak vybojovali 3. místo.

Žáci 1.-3. třídy se nejprve vypořádali s týmem Blatné, i když po poločase museli otáčet nepříznivé skóre. Druhý zápas se ZŠ Národní byl (stejně jako v okresním kole) vyrovnaný, v poslední čtvrtině jsme ale soupeři odskočili a vítězstvím vybojovali postup do celostátního kola, které se bude konat 6. 6. ve Světlé nad Sázavou.