9.4.2016
Administrátor

Základní škola Prachatice, Zlatá stezka 240 uspořádala I. kolo okresního kola štafetového poháru, které se uskutečnilo ve středu 6.dubna na oválu TJ Tatran Prachatice.

Téměř stovka dětí ze všech prachatických základních škol a netolické základní školy změřilo svoji rychlost a šikovnost při štafetovém běhu.  Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích. První startovaly štafety složené z žáků prvních až třetích ročníků, po nich žáci čtvrtých a pátých tříd. Běželo se 8x100m. Nejrychlejší byly štafety tvořené žáky naší školy, a to jak v kategorii 1. až 3. třída, tak i v kategorii 4. až 5 třída.

Náročnější a delší štafetový závod absolvovaly štafety smíšené.  Tvořili je žáci prvních až pátých ročníků, kteří běželi 8x200m. Zlatá stezka brala opět zlato, máme prostě zlaté děti, výborné atlety a šikovné paní učitelky, kterým patří dík, že děti na závod výborně připravily.

Na závěr byly sečteny časy všech štafet z každé školy.  Vyhrála ZŠ Prachatice, Zlatá stezka 240, druhý nejrychlejší čas si vybojovala ZŠ Vodňanská Prachatice, bronz brala ZŠ Národní Prachatice a na čtvrtém místě skončili žáci z netolické základní školy.

Žáci ze Zlaté stezky a z Vodňanky postupují do krajského kola, které se uskuteční v květnu. Přejeme hodně úspěchů a těšíme se za rok na II.ročník.