Hlavní stránka > Nezařazené > Prvňáčkové ze Stezky na výstavě v Neumannce
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
12.1.2017
Administrátor

Nový rok se ještě nerozkoukal, ale ve školách se děti pomalu chystají na závěrečný finiš úvodního pololetí. Obzvláště velká očekávání mají prvňáčci, pro které bude rozdávání úplně prvního vysvědčení velkým svátkem. Aby se jim lednové dny nezdály tak dlouhé, rády se vydávají mimo důvěrně známé prostory třídy a školy na zajímavá místa v blízkém okolí.

Ve středu 11. ledna se tak žáci octli v galerii Neumannka, kde ještě dva týdny bude k vidění výstava jemných, umělecky dokonale  zpracovaných papírových artefaktů Terezy Hradilkové s názvem PORIGAMI. Protože práce s papírem bývá ve výtvarném a pracovním vyučování poměrně častým jevem a také děti si ji před vlastní návštěvou samy vyzkoušely, vzbudily propracované a technicky náročné vizitky, přání i další dílka velký obdiv a nadšení.

Zážitek byl umocněn zasvěceným výkladem ing. arch. Jakuba Nepustila, který dětem zprostředkoval obecné i konkrétní souvislosti výstavy i galerie podle konkrétních dotazů dětí. Přestože se dnes jednalo o krátkou  informační návštěvu tohoto kulturního místa, někteří malí návštěvníci podle svých slov najdou také se svými rodiči určitě dobrý důvod k opakovaným návštěvám, na které se jistě dostane i v rámci výuky v dalších měsících.

Jana Mühlsteinová, 11. 1. 2017