Hlavní stránka > Nezařazené > Masopustní průvod provázelo deštivé nebe
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
23.2.2017
Administrátor

Ani deštivé počasí neodradilo v úterý 21. 2. žáky ZŠ Prachatice, Zlatá stezka 240, aby vyšli do prachatických ulic a potěšili své spoluobčany masopustním průvodem. Nechyběla ani hra na harmoniku, klarinet a vozembouch. Nejen zpěvem, ale i krásnými maskami, nás přišly podpořit studentky VOŠS a SPgŠ Prachatice. Vzhledem k deštivému počasí byl průvod zkrácen pro nižší ročníky jen na Velké náměstí, kde nás se sladkými odměnami přijali zástupci města z odboru školství pan Jiří Šobr a paní Jiřina Dolejšková.  Odolnější masky se pak rozhodly pokračovat dál, a tak se průvod vydal v protisměru původně naplánované trasy. Tímto se omlouváme všem, kteří se na nás přišli podívat na náměstí v 10:15.

Nepříznivé počasí dětem na masopustní náladě nic neubralo a jejich veselí tak pokračovalo ve škole od 13:00 masopustní diskotékou, kterou pro ně připravily paní učitelky společně se žákovskou radou.

Moc děkujeme našim prachatickým obchodníkům, kteří nás každý rok vítají, přijmou a naši akci podpoří finančními, či drobnými dárečky. Patří mezi ně Obchodservis Kaprál, Elekto Václav Chalupa, Knihkupectví Müller, Kavárna Duras, Pekárna Klas a Meduňka Prachatice.  Tradičním zastavením se stává i Muzeum české loutky a cirkusu a také VOŠS a SPgŠ Prachatice, kde si pan ředitel Antonín Krejsa s námi vždy rád zazpívá a zatančí.

Mgr. Jana Ištoková