Hlavní stránka > Nezařazené > Lyžařský kurz „páťáků“
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
16.3.2017
Administrátor

Radost, obava, očekávání. To vše se odehrávalo v hlavách 47 „páťáků“ ze ZŠ Zlatá stezka, kteří jeli na týdenní lyžařský kurz na Nové Hutě. Někteří stáli na lyžích poprvé, jiní byli již ostřílení lyžaři. Obavy jsme měly i my učitelky. Jaké budou sněhové podmínky a hlavně, jak bude lyžařská výuka v takovém počtu dětí probíhat. Hned na začátku jsme se přesvědčily, že pro některé děti stát na lyžích, je velký oříšek. Ale protože sněhové podmínky byly víc než dobré a děti mohly denně na lyžích trénovat, výsledky se brzy dostavily. Ti zdatní lyžaři zdokonalovali techniku jízdy, ostatní postupně odstraňovali obavy a ke konci kurzu téměř beze strachu sjížděli zadovské  sjezdovky, kam jsme denně dojížděli. Někteří se vydali i na běžecké tratě, i když podmínky nebyly moc ideální.

Každý večer se děti sešly v klubovně ubytovny, kde se věnovaly nejen zábavě, ale dozvěděly se i zajímavosti o lyžařské výzbroji a výstroji a o bezpečnosti lyžování. Zbyl čas i na osobní volno, které děti hojně využívaly.

Musím přiznat, že i já jsem měla obavy z velkého počtu dětí a z jejich lyžařské a fyzické zdatnosti. Dost mile mě i mé kolegyně překvapila jejich disciplinovanost a chuť se něco naučit. Takže výsledek a cíl kurzu byl víc než pozitivní.

Dík patří všem instruktorkám, které se dětem s chutí věnovaly, zdravotnici, která naštěstí neměla moc práce a všem dětem, které lyžování zvládly. Teď už záleží jen na nich a na jejich rodičích, jak budou své dovednosti dále prohlubovat.

Mgr. Braunová Jaroslava