Hlavní stránka > Nezařazené > Ekotým na Stezce učí třídit
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
9.5.2017
Administrátor

Naše škola, Zlatá stezka 240, je už 10 let Ekoškolou a stejně dlouhou dobu zde pracuje ekotým složený z žáků čtvrtých až osmých tříd. Zabývají se na schůzkách mnohými otázkami. Otázka třídění odpadu je stále živá a je nutné ji neustále připomínat.

A proto si čtvrťáci připravili program pro své nejmladší spolužáky z prvních a druhých tříd ke třídění odpadu. Na pátek 5. 5. 2017 se spojili s páťáky a provedly děti problémem odpadu a jeho tříděním.

Nejdříve je seznámili s tím, co je odpad a proč ho máme třídit. Také bylo velmi překvapující, když jim řekli, jak dlouho se odpad rozkládá v přírodě. Prvňáky třeba překvapilo, že žvýkačka v přírodě vydrží až 5 let. Poté si třídění vyzkoušeli formou her a paní učitelky dostaly do tříd pracovní listy do hodin prvouky.

Nakonec se dozvěděli o duchu Recykláči. Kdo že to je? Je to duch, který obchází naši školu a dohlíží na třídění odpadu. Všechny tato informace moc zaujala a hned se ptali, jak vypadá? A tak vlastně vznikla výtvarná soutěž mezi prvňáky a druháky na téma „Jak vypadá duch Recykláč“.

Ekotým se už těší na portréty a vyhodnotí ty nejlepší na konci května.

Mgr. Alena Smolíková, koordinátor EVVO