Hlavní stránka > Nezařazené > Páťáci ze Zlaté stezky 240 navštívili radnici
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
8.5.2017
Administrátor

A zde jsou jejich názory a postřehy z této akce.

Návštěva u pana starosty mě velmi zaujala. Podívali jsme se na plány a opravy Prachatic. Já se nejvíce těším na letní kino a na nový plavecký bazén.

Michaela Říhová

Pana starosty jsme se také mohli ptát na různé otázky. Já sem se ho zeptal :,,Čím jste chtěl být, když jste byl malý?‘‘ Pan starosta odpověděl, že řidičem kamiónu, protože žil ještě za komunismu, a to se nemohlo cestovat za hranice Československa. Řídit kamión byl jeden z mála způsobů, jak se dostat do jiných zemí. Tento plán mi připadal chytrý. Moc mě to na radnici bavilo.

Jakub Jiraň

     

Moc se mi líbila kancelář pana starosty. Měl z ní pěkný výhled na Velké náměstí. Uvnitř byly krásné velké obrazy. Mohl jsem si sednout do jeho křesla. Bylo moc pohodlné. Navštívili jsme také Zimní zahradu a zhlédli obrázky ZUŠ Prachatice.

Vojtěch Srbený

Nové projekty, které nám představil pan starosta, budou strašně drahé, a proto si na ně budeme muset chvilku vyčkat. Při kladení otázek jsem se pana starosty zeptal: ,,Jaký je váš nejoblíbenější sport?‘‘ Odpověděl mi: ,,Rád běhám.‘‘ To jsem vůbec neočekával a bylo to pro mě překvapení.

Vladimír Vorlíček

Na návštěvě radnice se mi líbilo, že když přišel pan starosta a zahájil naši návštěvu, byl milý. I když měl před tím důležité jednání, tak měl dobrou náladu. Zaujala mě hned první změna, což byla změna bazénu, protože do bazénu chodím ráda, a tak jsem byla hned od začátku nadšená. Líbilo se mi také u místostarosty Jana Klimeše, se kterým jsme měli dlouhý rozhovor. Škoda, že jsme tam nemohli být déle.

Lucie Dejmková

Zaujala mě rekonstrukce letního kina, kde by jeviště i částečně hlediště mělo být pod plachtou, aby tam nepršelo a byla tam větší tma. Také se mi líbila změna plaveckého bazénu. Ten bude super. Budou tam tobogány, sauna a vířivka.

Pavel Tuháček

Na radnici se mi líbilo u pana místostarosty. Ten si s námi povídal, byl moc milý a pouze my holky jsme tam zůstaly nejdéle. Povídaly jsme si s ním o vlastivědě, zeměpisu, dějepisu a přírodovědě. Dávaly jsme mu různé otázky. Dozvěděly jsme se, že pan místostarosta byl učitel na gymnáziu a že je myslivec.

Karla Neubergerová

Z otázek na pana starostu mě zaujaly tyto: Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo? Rýže s masem a hnědou omáčkou. Byl jste jako malý mezi holkama oblíbený? To nemohu o sobě říci, protože to bych byl narcista. Jaké jsou vaše oblíbené knížky? Jsou to především historické knihy.

Tereza Gütterová

U pana místostarosty se mi líbilo, že v kanceláři měl od nás dárek, který dostal minulý rok na naší školní akci. Také jsem si odnesl zážitek, že jsem se posadil na starostovo křeslo.

Viktor Vlášek

Na pana starostu jsme chvíli čekali, protože měl jednání. Líbilo se mi, že měl dobrou náladu. Takto osobně jsem ho viděl málokrát, ale jednou jsem tu příležitost měl, protože byl ochotný a mým praprarodičům udělal diamantovou svatbu.

Patrik Čermák

  

Mě zaujala návštěva pana místostarosty. Jmenuje se Jan Klimeš a byla s ním hrozná legrace. Například jsem se dozvěděla, že je myslivec, že má 5 řidičských průkazů a jeho oblíbená barva je zelená.

Natálie Wágnerová