Hlavní stránka > Nezařazené > Den v rodišti sv. J. N. Neumanna
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
7.6.2017
Administrátor

Ve čtvrtek 1. června se žáci naší školy ZŠ Prachatice Zlatá stezka 240 zúčastnili Dne v rodišti sv. Jana Nepomuka Neumanna.

Jindřich Čejka ze 7. A, Lucie Nováková, Monika Šíslová a Berenika Šlosková z 8. B s paní učitelkou P. Šnajdrovou převzali pamětní listy a ocenění za své výtvarné a literární práce na téma „Světec Jan Nepomuk Neumann a jeho životní pouť“.

Slavnostní vyhodnocení spojené s vernisáží vítězných prací se konalo v kostele sv. Jakuba. Tam se sešlo mnoho dětí i dospělých ze široka daleka, kostel byl zaplněn do posledního místečka. O to víc nás těší, že se ve velké konkurenci mnoha zúčastněných škol naši žáci neztratili.

Ostatní vyučující se svými žáky využili možnosti navštívit rodný dům světce, misijní jarmark v parku hospice, expozici „Životní pouť sv. J. N. Neumanna“ v muzeu či vystoupat na kostelní věž a shlédnout Prachatice z ptačí perspektivy.

Dětský den spojený s oslavami J. N. Neumanna se vydařil.

Mgr. Pavla Šnajdrová, Mgr. Alena Smolíková