Hlavní stránka > Nezařazené > Na Stezce se rozzářil vánoční strom
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
30.11.2017
Administrátor

Advent.

Čas zpomalení, rozjímání, zamyšlení… a také setkávání.

I u nás, ve škole na Zlaté stezce, má předvánoční období podobné atributy, a tak jako vloni přijali budoucí prvňáčci s rodiči pozvání na úterý 28. listopadu, kdy   v 18 hodin slavnostně zazářil vánoční strom před budovou školy.

Část večerního programu se odehrávala v divadelním sále, kde všechny pozdravila paní ředitelka Lenka Králová. Potom si děti mohly vyrobit a ozdobit vánoční hvězdičku, spolu s rodiči pak zhlédly taneční vystoupení prvních ročníků, které připravila paní učitelka Miroslava Machová a zazpívaly si s pěveckým sborem Zlaťáček, který vede paní učitelka Kamila Strejčková.

Děti i rodiče využili volných chvilek mezi vystoupeními k ochutnání upečených dobrot, popíjeli horký čaj a posilňovali se tak na závěrečný zpěv koled venku u bíle nazdobeného stromku, který se při posledním hudebním čísle slavnostně rozsvítil. V závěru programu si pak hosté odnesli kromě hvězdičky malý dárek na památku.

Po celou dobu se dětem věnovaly paní učitelky, vychovatelky i asistentky a s výrobou ozdob pomáhaly žákyně pátých a šestých tříd.

Myslím, že se všem přítomným podařilo vytvořit krásný večer plný přívětivých chvil a zážitků, které v každém pomyslně rozzářily první adventní svíci i v úplně všedním dni.

Jana Mühlsteinová