Hlavní stránka > Nezařazené > Masopust, masopust, koblížky a masa kus…
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
15.2.2018
Administrátor

Tak takto začínalo jedno z říkadel, které provázely v úterý 13. 2. cestu masopustního průvodu žáků ZŠ Prachatice, Zlatá stezka 240. Maminky i děti si daly opravdu záležet a tak jsme se mohli potkat s krásnými hodinami, rubikovou kostkou, piráty, klauny, princeznami, ale i indiány, sněhulákem… No byla to opravdu pestrá směsice masek.

Počasí nám tentokráte přálo. Pan harmonikář udal veselý tón a dlouhý barevný had se vydal na trasu s několika zastaveními. Cestou děti rozdávaly nejen dobrou náladu, vinšování pěkného masopustu, ale i koláčky. Na Velkém náměstí nás přivítali zástupci města v čele s panem místostarostou Janem Klimešem. Všichni se nechali strhnout veselou atmosférou a společně si zatančili i zazpívali k radosti přihlížejících diváků.

Ani cestou do školy nás dobrá nálada a písničky neopustily.  Tečkou tohoto povedeného dne se stal odpolední maškarní taneční rej se soutěžemi.

Chtěla bych poděkovat rodičům za přípravu masek, milým kolegyním a žákovské radě za skvělou organizaci. Bez muziky by to nešlo, takže velký dík patří panu harmonikáři Mráčkovi a letos úplně skvělým studentům SPgŠ. A v neposlední řadě děkujeme těm, kteří nás každý rok vřele přijmou.

Masopust, masopust, až to sníme, bude půst… Tak zase za rok.

Mgr. Jaroslava Urbánková