Hlavní stránka > Nezařazené > Druháci v Záchranné stanici živočichů Makov
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
28.4.2018
Administrátor

Svátek Den Země se dá připomenout a oslavit mnoha způsoby, ale na Zlaté stezce bývá ve druhých ročnících kolem tohoto dne spousta očekávání. Jezdí se totiž již tradičně na exkurzi do Záchranné stanice Makov, kde se už čtvrt století starají o zraněné nebo jinak handicapované živočichy.

Letos druhákům 19. dubna přálo počasí, takže zážitek ze setkání s opeřenými dravci, čápy, savci – králíky, zajíci, srnkami či vydrou Matýskem i ostatními obyvateli byl o to působivější. Děti si nejen celou stanici důkladně prohlédly, poučily se, pobavily a posilnily u rozdělaného ohně, ale také přispěly na dobrou a smysluplnou věc.

Čáp Honzík a čápice Maruška připravili dětem ještě dodatečné překvapení – na web kameře žáci v živém vysílání nyní společně ve škole denně sledují blížící se vylíhnutí mladých čapíků. Letos se sezení na vejcích zkomplikovalo nenadálým zraněním křídla a absencí Marušky na hnízdě, takže přibližné datum 25. dubna už bude určitě překonáno.

Držme palce nejen malým čapíkům, ale také všem ostatním živočichům, aby jejich návrat do přírody proběhl co nejplynuleji.

Navíc všechny děti druhých tříd ke Dni Země připravily planetě další dárek – druháci z áčka uklidili cestu kolem Hüblerovy kaple, zahráli si přírodovědné hry a ve skupinkách soutěžili. Děti z béčka podobnou akci chystají na začátek května.

Jana Mühlsteinová, Kamila Strejčková