Hlavní stránka > Nezařazené > Postup 2 týmů ze Zlaté stezky do krajského kola v hokejbalu
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
28.4.2018
Administrátor

V týdnu od 16. do 20. 4. probíhal na prachatickém hřišti každoroční turnaj „Hokejbal proti drogám“ a naše škola v něm byla, jako každý rok, velmi úspěšná.

V pondělí byl na programu turnaj žáků 4.-5. tříd, ve kterém jsme si po výhrách ve všech zápasech a celkovém skóre 19:6 došli pro jasný postup do krajského kola z 1. místa. Radim Sedláček byl navíc se 13 góly vyhlášen nejlepším střelcem turnaje.

V úterý turnaj pokračoval kategorií žáků 6.-7. ročníků, ve kterém bylo přihlášeno 8 týmů, z toho 2 týmy dívek. Bohužel nám nepřál los, který nám do základní skupiny přihrál velmi silné soupeře a přesto, že jsme ve skupině dvakrát vyhráli a jednou remizovali, postup do finále nám utekl o skóre. V zápase o konečné 3. místo jsme jasně přehráli prachatické Gymnázium 6:1. Výsledek nás mrzí o to víc, že finalista druhé skupiny podlehl soupeři vysoko 0:4. Ve finále bychom určitě byli nebezpečnějším soupeřem. Družstvo dívek vybojovalo ve své kategorii 2. místo.

Úspěšný týden jsme zakončili v pátek, kdy proti sobě nastoupily týmy nejmladší věkové kategorie z 1.-3. tříd. Do turnaje jsme nasadili hned 2 družstva. Náš „A“ tým vybojoval po 2 remízách a 2 vítězstvích s celkovým skóre 15:2 postupové 2. místo.

10. května nás tak v Prachaticích čekají hned 2 krajská finále, kde určitě budeme patřit mezi favority s ambicemi na postup do celostátního kola, kam jsme se už v loňském roce jednou probojovali.

O. Půbal