Hlavní stránka > Nezařazené > Z prvňáčků jsou velcí čtenáři
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
11.6.2018
Administrátor

Poslední květnový den se zúčastnili naši prvňáčci v Radničním sále slavnostního Pasováním na čtenáře. To pro ně již 13. rokem připravila Městská knihovna Prachatice. Samotný slavnostní akt zahájil svým příchodem bubeník, který přivítal všechny přítomné rodiče a představil ředitelku Městské knihovny Prachatice Mgr. Hanu Mrázovou a její hosty.

Děti potěšily všechny zúčastněné připraveným pěveckým, tanečním i recitačním vystoupením.

Pasovaní čtenáři převzali Pasovací glejt z rukou starosty města Ing. Martina Malého, pogratulovala jim také vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu paní Jiřina Dolejšková, knihovnice oddělení pro děti a mládež a samotného pasování na čtenáře se ujal spisovatel Hynek Klimek, který vydal již 42 knih pro malé i velké čtenáře a není v Prachaticích neznámý. Na dvou dílech knížky O víle Majolence a profesorovi z Prachatic pracovaly s panem Klimkem jako spoluautoři také děti z naší školy. A proto rozhodně nemohla chybět víla Majolenka, která ze svého košíčku nabízela dětem lízátka.

Na závěr programu se každá pasovaná třída odebrala za zvuku bubnu na Arkády radnice, kde se s Pasovacími glejty v rukou společně se všemi účastníky slavnosti vyfotografovala.

Miroslava Machová a Jana Ištoková