51f165d33c9d80401600007b_budik.png
30.7.2018
Administrátor

Ve čtvrtek 12. 7. 2018 se ve spolupráci s Městskými lesy Prachatice a panem Tomsou uskutečnila prázdninová akce Za živou a neživou přírodou, pořádaná ZŠ Prachatice Zlatá stezka 240.

Počasí v ten den moc nepřálo, a tak se sešlo jen pár nadšenců. Prošli jsme společně celou obůrku a postupně nakrmili všechna zvířata. Nejvíce se líbilo u prasat, protože tam byl vidět velký apetit. Mlaskání prasátek nakonec vyvolalo hlad i u dětí, které je pozorovaly. A tak došlo na svačiny, které se skrývaly v batůžcích. Vyslechli jsme si také informace o kůrovci, i tady na Šumavě už mluvíme o kalamitě. Měli jsme možnost i tohoto broučka vidět na vlastní oči v kůře, kterou den předem oloupali z napadených stromů. Nakonec šli děti nakrmit i vodní prasata, tedy kapry.

Protože sluníčko se na nás nechtělo stále podívat, tak na rýžování zlata zůstali už jen dva nadšenci. Vyslechli si zajímavé povídání o rýžování zlata a také si ho sami vyzkoušeli. Zjistili, že to není žádná legrace, ale pořádná práce. Nakonec si odnesli diplom s nalepenými vyrýžovanými zlatinkami a mohli se chlubit titulem zlatokop.

Akce se velmi zdařila a po necelých dvou hodinách jsme se rozešli domů k chutnému obědu.

Mgr. Alena Smolíková