Hlavní stránka > Nezařazené > Projekt Edison 16.9. – 23.9.2018
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
26.9.2018
Administrátor

Minulý týden se naše škola zúčastnila projektu Edison, který zajišťuje organizace AIESEC.

V pondělí 17.9. jsme v divadelním sále slavnostně uvítali stážisty. Studentku architektury Mariam z Gruzie, studenta filmové režie Haruta z Arménie a studentku antropologie Tatu z Gruzie. Po úvodních slovech paní ředitelky a hudebním vystoupení žáků 3. B a Magdy Fučíkové ze 6.B se stážisti krátce představili.  

Další hodiny se již aktivně zapojili do výuky angličtiny.

Naši stážisti si společně s učiteli během týdne mj. prohlédli prachatické památky na kulturně-historické vycházce, navštívili zámek Kratochvíle, opekli si buřty, shlédli odpolední filmové představení s několika žáky.

Celý týden stážisti docházeli do hodin, představovali sebe, svou zemi, hráli s dětmi různé zábavné hry, povídali si s nimi. Žáci rozdělení do skupin jim v jednotlivých hodinách kladli všetečné otázky a zadávali různé úkoly.

V pátek se naši stážisti připojili ke třídám 2. stupně v rámci programu dne „Učíme se venku“, šli s nimi do lesa plnit úkoly, a poté do cukrárny na zmrzlinu.

Následující pondělí a úterý jsme s žáky v hodinách angličtiny hodnotili uplynulý týden. Nejvíce žáci oceňovali možnost vyzkoušet své znalosti angličtiny v komunikaci s živými cizinci, vstřícnost  stážistů, zajímavé hry a zábavu, kterou s nimi zažili. Týden utekl rychle, dětem se velice líbil a přinesl jim mnoho zajímavých zkušeností.

Mgr. Soňa Svobodová