Hlavní stránka > Nezařazené > Podzimní hravá Stezka přivítala předškoláky
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
6.11.2018
Administrátor

Poslední říjnový podvečer patřil na naší škole předškolákům. Tato akce měla představit naši školu nejen budoucím školákům, ale i jejich rodičům. Paní učitelky z prvního stupně si pro děti připravily několik zajímavých stanovišť, kterými byla robotika, tanečky, tvoření a zpívání. Děti si zatančily v divadelním sále za doprovodu klavíru, pod vedením paní učitelky Urbánkové a starších žáků. S paní učitelkou Strejčkovou, která vede pěvecký sbor Zlaťáček, si děti zazpívaly oblíbenou píseň „Máme doma obludu‘‘ a zahrály si hudební pexeso s ALBI tužkou. Tvoření a vyrábění patřilo halloweenskému tématu a děti si tak mohly odnést výrobky, kterými byli netopýři, strašidla, dýně aj. Všechna stanoviště obcházely děti s nadšením, ale asi největší úspěch mělo stanoviště, které představilo kroužek zábavné logiky a robotiky. Zde se děti kromě logických a deskových her seznamují i se základy programování se stavebnicí LEGO WEDO s příslušnými programy na počítačích. Předškoláky velice zaujalo programování OZOBOTŮ, robůtků, které byly již naprogramovány a děti jim dávaly pokyny pomocí barevných kódů.  Celé toto setkání budoucích školáků bylo završeno halloweenským průvodem s lampióny a heslem: „Strašidel se nebojíme, my si na ně posvítíme.‘‘ A my jen doufáme, že předškoláci se nebudou bát nejen strašidel, ale také školy a přijdou opět na další společné setkání, které se uskuteční již na počátku Adventu.

Mgr. Jana Ištoková