51f165d33c9d80401600007b_budik.png
10.12.2018
Administrátor

Dne 28. 11. 2018 jsme se s třídou vypravili do hlavního města Prahy na dějepisnou exkurzi. Vyrazili jsme brzy ráno a na cestě jsme strávili zhruba 2 a půl hodiny. Na programu byla návštěva Národního muzea s výstavou ke 100. výročí vzniku Československa a poté prohlídka České televize.

V Národním muzeu jsme mohli vidět sochy a busty významných Čechů, o kterých se učíme v dějepise. Také jsme viděli např. Mnichovskou smlouvu, vývoj československého sportu, dobové oblečení, spotřebiče a spoustu dalších zajímavých věcí. Po naučné návštěvě muzea jsme nasedli do autobusu a jeli směrem do České televize.

Na Kavčích horách nás provázel moc milý pán, který nám nejprve formou krátkého videa přiblížil, jak Česká televize funguje. Prohlédli jsme si část studií, zúčastnili se natáčení pořadu Planeta YÓ, což je pořad na Déčku, potkali některé známé herce, mezi kterými byla i Jiřina Bohdalová a mohli si vyzkoušet i práci s televizní kamerou, nebo čtecím zařízením. Na konci prohlídky jsme navštívili výstavu Stardance, kde jsme si prohlédli například šaty a fotografie z předchozích řad. Výlet do Prahy se nám moc líbil, zábavnou formou nám ukázal část dějin našeho národa a popsal práci veřejnoprávní televize.

Jana Havlíková, Jolana Becková 9. A