Hlavní stránka > Nezařazené > Sluníčko a masky rozzářily Prachatice
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
27.2.2019
Administrátor

O masopustní veselí v Prachaticích se již třináctým rokem stará naše ZŠ Zlatá stezka 240, která se každoročně vydává do prachatických ulic obveselit své spoluobčany dopoledním průvodem masek. Za doprovodu harmoniky, bubnu a vozembouchu se i letos prošlo městem více jak dvě stovky masek. Do těch se převlékli nejenom žáci, ale i paní učitelky a studentky VOŠS a SPgŠ Prachatice, které nás zároveň podpořily svým zpěvem.

Průvod měl jako tradičně několik zastavení. Vřele nás přivítali v OBCHODSERVISU Kaprál, na SPgŠ, v Elektru Václav Chalupa, Knihkupectví Müller, Meduňka a Cukrárně Duras. Masopustní veselí se završilo rejem masek na Velkém náměstí, kde nás přivítali zástupci městského úřadu v čele s panem starostou Martinem Malým. Podpořit nás na náměstí přišly i děti ze všech pracovišť MŠ Prachatice, a tak věříme, že tento tradiční svátek nezanikne a bude mít své následovníky.

Odpoledne pak žákovská rada připravila pro své mladší spolužáky v divadelním sále diskotéku a nechyběla ani zábava v podobě her a soutěží. Všem zúčastněným se celé prosluněné dopoledne líbilo a již se těší na příští rok.

Mgr. Jana Ištoková