Hlavní stránka > Nezařazené > Prvňáčci ke Dni Země u Fefrovských rybníčků
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
28.4.2019
Administrátor

Den Země v letošním roce připadl na Pondělí Velikonoční, takže se díky krásnému počasí nabízela jako nejlepší den pro oslavy tohoto svátku středa 17. dubna, tedy těsně před velikonočními prázdninami.

Prvňáčkové vyrazili hned po ránu směrem na jih k Fefrovským rybníčkům, kde si chtěli prohlédnout dle tradice lesní školku.

Cestu si děti krátily různými pohybovými hrami a při zastávkách pozorovaly okolí a přírodní zajímavosti – letokruhy, semenáčky, ošetřování proti ousům..

Jaké však bylo jejich překvapení, když jim průvodce z Městských lesů pan Havlík vysvětlil, že lesní školka u rybníčků už neexistuje a malé stromečky pro výsadbu se tu už nepěstují.

Škody na kořenovém systému stromových miminek a batolat, které jim každoročně způsobují hryzci, dosáhly takového rozměru, že se lesníkům vyplatí výsadbové stromky dovážet. Místo lesní školky si tedy děti prohlédly plantáž budoucích vánočních stromků.

Tato skutečnost ale nijak neubrala na síle dalším zážitkům, jako byly krmení divočáků, prohlídka celé obůrky, setkání s mufloní rodinkou, pozorování žabích vajíček a pulců…

Na zpáteční cestě pak prvňáčci naplnili i druhý, také důležitý, úkol dne, tedy úklid odpadků, které neukáznění občané vyhodili či poztráceli podél zpáteční cesty až ke škole.

Při letošní oslavě svátku naší planety jí děti z první třídy věnovaly svůj čas, energii a úsilí při úklidu okolí, ale při pozorování zvířátek se potěšily i příjemně pobavily a v neposední řadě se o lese, stromcích a lesních obyvatelích mnoho zajímavého dozvěděly.

Mgr. Jana Mühlsteinová