Hlavní stránka > Nezařazené > Zlatá stezka nejúspěšnějším týmem Hokejbalu proti drogám
23.4.2019
Administrátor

Od 12. do 17. 4. se v Prachaticích uskutečnilo okresní kolo tradičního turnaje Hokejbal proti drogám. V pátek 12. 4. začal turnaj pro nejmladší kategorii 1.-3. tříd. Po výhrách nad ZŠ Národní 4:0, ZŠ TGM Vimperk 5:0, ZŠ Vodňanské 5:2 a našemu „béčku“ 10:0 jsme brali hned na úvod 1. místo a postup do krajského kola.

V pondělí 15. 4. pokračoval turnaj pro žáky 4.-5. tříd. Postupně jsme zvítězili nad oběma prachatickými i vimperskými školami a opět bez ztráty bodu získali 1. místo a postup.

Úterý patřilo nejstarším hráčům 8.-9. ročníku. Turnaj jsme začali těsnými výhrami 1:0 nad ZŠ Vodňanskou a Gymnáziem Prachatice, pak jsme ale prohráli s pozdějším vítězem ZŠ TGM Vimperk 1:5. V posledním zápase jsme tak museli k zisku 2. místa porazit ZŠ Smetanovu Vimperk. To se po obratu v zápase a výhře 2:1 povedlo.

Jako poslední přišla na řadu ve středu kategorie 6.-7. tříd. V té jsme měli nejsilnější zastoupení a také největší očekávání. Skupinu jsme vyhráli po vítězství 3:0 nad ZŠ Vodňanskou a 7:0 nad ZŠ TGM Vimperk. V semifinále jsme zvítězili 4:0 nad Gymnáziem Prachatice a ve finále nad ZŠ Smetanovou Vimperk 2:0. Po 4 výhrách a skóre 16:0 jsme si tak s přehledem zajistili postup do krajského kola. Nejlepším střelcem turnaje byl navíc vyhlášen Jonáš Novák ze 7. A.

Začátkem května bude mít naše škola hned trojnásobné zastoupení v krajském kole, kde budeme usilovat o další postup do celostátního finále.