Hlavní stránka > Nezařazené > Dvojnásobná účast na mistrovství ČR v hokejbalu
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
9.5.2019
Administrátor

Od 2. do 7. 5. proběhlo krajské kolo Hokejbalu proti drogám, na kterém měla naše škola zastoupení ve všech věkových kategoriích.

Ve čtvrtek se v Blatné konal turnaj žáků 4. a 5. tříd. Ve velmi vyrovnaném turnaji jsme po 2 těsných prohrách o gól nakonec hráli „jen“ o bronz. Zápas jsme zvládli a po vítězství 3:2 nad Vimperkem jsme si odvezli 3. místo.

Pátek patřil v Blatné nejstarší kategorii 8. a 9. tříd. V týmu jsme měli z této věkové kategorie pouze 2 hráče (z toho 1 dívku), zbytek týmu tvořili převážně sedmáci a v bráně nastoupil dokonce páťák. I tak jsme dokázali s mnohem silnějšími soupeři držet krok a po výhře 2:1 nad Miroticemi si odvézt velmi cenné 3. místo a také uznání soupeřů.

V pondělí se, už na domácím hřišti v Prachaticích, utkali žáci nejmladší kategorie 1. až 3. tříd. Turnajem jsme prošli bez zaváhání a po vysokých výhrách 4:0 se ZŠ Vodňanskou, 9:3 s Jindřichovým Hradcem a 10:2 se Sedlicemi jsme vybojovali účast v celostátním finále ve Světlé nad Sázavou, kde jsme loni skončili na výborném 4. místě.

Úterní turnaj v Prachaticích zakončili hráči z 6. a 7. tříd. V lehkém tréninkovém tempu jsme nejprve porazili Vimperk 16:1 a poté hráli o postup s týmem z Blatné. V polovině utkání, za stavu 10:0, se soupeř rozhodl utkání vzdát a my se tak mohli radovat z postupu do finále v Praze, kde se jako mistr Jihočeského kraje utkáme s vítězi dalších krajských kol. Týmy jako Pardubice, Kladno nebo Litvínov s námi budou muset počítat v boji o titul mistra České republiky.

Mgr. Ondřej Půbal

Odkaz na článek na webu prachatice.eu: https://www.prachatice.eu/hokejbal%2Dproti%2Ddrogam/d-29681