51f165d33c9d80401600007b_budik.png
24.5.2019
Administrátor

Dne 20. 5. 2019 jsme se sešli před školou, kde na nás čekal autobus. 18 žáků čtvrtých a pátých tříd, kteří letos navštěvují kroužek zábavné němčiny, se vydalo na návštěvu do školy ve Waldkirchenu. Zde se zase někteří žáci učí češtinu.

Uvítání bylo velmi srdečné. Připraveni byli malí překladatelé, kteří se snažili mluvit česky. Přivítala nás jednak paní ředitelka, ale také starosta města. Děti byly překvapeny z našich malých dárků.

Poté byl pro nás připraven velmi pestrý program, ve kterém jsme poznali jak samotné město, tak školu. Pracovali jsme v českoněmeckých skupinách, a tak byl na místě počáteční ostych z neznalosti jazyka. To ale brzy opadlo a nebylo poznat, kdo je Čech a kdo Němec. Po výborném obědě byl připraven další program, jehož největší část se odehrála v tělocvičně. Tam jsme poměřili vzájemně síly v různých pohybových hrách.

Čas velmi rychle utekl a museli jsme se loučit. Přestože nám nepřálo počasí, byli jsme unaveni, tak se nikomu z příjemného prostředí nechtělo. Na závěr jsme ještě dostali chutnou svačinu, rozloučili se a vydali na cestu domů.

Už teď se všichni těšíme, až budeme moci naše kamarády přivítat u nás ve škole. Ani nebudeme dlouho čekat, neboť je návštěva naplánována na 6. 6. 2019.

Mgr. Alena Smolíková, Mgr. Bohdana Zámečníková