Hlavní stránka > Nezařazené > Lucie Pravdová ze Stezky brala první místo v soutěži NP Šumava
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
11.6.2019
Administrátor

Nedávno jsem na stejném místě informovala o cestě žáků Zlaté stezky do návštěvnického centra na Kvildě, kde pilně poznávali, rostliny, houby, živočichy ve druhém kole soutěže nazvané Národní park Šumava ve školních lavicích. Pak s několikadenním odstupem napjatě očekávali výsledky.

Ty dorazily asi za týden a děti ze Zlaté stezky si nevedly vůbec špatně, obsadily místa v první desítce:

Adéla Jurková ze II.A byla šestá ze 41 účastníků, Karel Růžička ze VI. A osmý z 22 účastníků, Markéta Béberová ze IV. B desátá z 35 soutěžících.

Ve druhé desítce ze 40 dětí byla Anička Binková ze III. B třináctá, Hana Růžičková ze IV. B z 35 účastníků patnáctá a Eliška Jenšovská z 24 soutěžících třináctá.

Pochvalu za dobré umístění zaslouží také Alžběta Béberová a Anežka Fučíková ze II. B, Lucie Červíková ze III. B, Vojtěch Švec ze IV. B, Berenika Drhová ze VII. B a také Šárka Hrůzová ze III.A, která jako náhradnice závodila ve vyšší kategorii.

Úplně největší úspěch však ze všech soutěžících zaznamenala Lucie Pravdováze VII. A, která ve své VI. kategorii nenašla přemožitele a vyhrála pro naši školu skvělé první místo.

Předání cen se uskutečnilo v sobotu 8. 6. za účasti rodičů a dalších hostů opět v návštěvnickém centru Kvilda. Připraven byl jako vždy bohatý program – přednáška fotografa Krásenského o makrosnímcích hmyzu, komentovaná prohlídka rysího výběhu nebo tvořivé dílny, takže rodiny mohly v centru strávit celé příjemné odpoledne.

Lucii za naši školu moc gratulujeme a v příštím roce jí i ostatním dětem přejeme hodně zdaru nejen v přírodovědných soutěžích.

Jana Mühlsteinová; foto Romana Pravdová