Hlavní stránka > Nezařazené > Prvňáčci ze Stezky slavnostně pasováni
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
28.6.2019
Administrátor

Neuvěřitelné patnácté výročí slaví Pasování žáků prvních tříd na čtenáře.

Městská knihovna tuto krásnou tradici udržuje pravidelně, a ani letos tomu nebylo jinak.

Ve čtvrtek 2o. června se za přítomnosti hostů z vedení města i školy shromáždili rodiče a příbuzní nejmladších žáků naší školy v Radničním sále radnice a za hlasitých zvuků dvorního bubeníka byli pozornými svědky čtenářského pasování spisovatelem Markem Šolmesem Srazilem. Pro prvňáčky to bylo kromě vysvědčení krásné a nezapomenutelné završení velikého celoročního úsilí, které ve škole museli vynaložit k tomu, aby slovo ČTENÁŘ o sobě popravdě mohl prohlásit každý z nich.

První A předvedla krátký program od 13 hodin, První B pak od 13,30.

Díky Městské knihovně se děti seznámily s panem spisovatelem při autorském čtení už dopoledne v čítárně dětského oddělení. Tam je pan Marek Šolmes Srazil v zápětí přesvědčil, že psaní a posléze i čtení knih může být náramná zábava.

Také v závěru pasování v Radničním sále děti ujistily rodiče a rodiče ujistili své děti, že čtení před spaním bude probíhat v obrácených rolích a obě strany si tak chvíle s knihou ještě více užijí.

Děkujeme tedy všem, kteří se na slavnostní atmosféře této události podíleli, především pak ředitelce Městské knihovny, paní Haně Mrázové.

Mgr. Jana Mühlsteinová, Mgr. Jaroslava Braunová