Hlavní stránka > Nezařazené > Spolupráce Zlaté stezky a Waldkirchenu
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
11.6.2019
Administrátor

20. 5. 2019 jsme navštívili naše kamarády v jejich domácím prostředí. Velmi se nám tam líbilo, a tak jsme se už těšili, až je budeme moci přivítat u nás.

Nastal den „D“, 6. 6. 2019, a my už od rána vyhlíželi autobus s našimi kamarády. Krásně svítilo sluníčko a nás čekal krásný den. V půl desáté zastavil před školou autobus a my jsme mohli přivítat naši vzácnou návštěvu. Ve vestibulu jsme jim zazpívali česky i německy a předali jsme si vzájemně dárky. Poté jsme odešli do Radničního sálu Města Prachatice, kde nás přivítal pan místostarosta Klimeš a seznámil nás s historií i současností města.

Poté jsme se rozdělili do skupin a pod vedením našich starších spolužáků z deváté třídy jsme začali plnit úkoly v připraveném pracovním listě. Podívali jsme se na Prachatice z výšky, z věže kostela, a všem byla odměnou v horkém dni dobrá zmrzlina „od Itala“. Na závěr prohlídky historických Prachatic jsme navštívili rodný dům Jana Nepomuka Neumanna, kde nám informace předala paní Hanžlová.

Po dobrém obědě a krátkém odpočinku jsme poměřili síly v tělocvičně, kde byly připraveny pohybové soutěže.

Na závěr jsme si všichni společně zazpívali česky písničku „Travička zelená“ a nastal čas loučení. Nikomu se ale domů nechtělo, protože jsme si všichni užili krásný den. A tak jsme se dohodli na další spolupráci bez ohledu na končící projekt.

Nezbylo už opravdu nic jiného, než našim kamarádům popřát šťastnou cestu domů a vesele jim zamávat.

Na závěr musíme ještě poděkovat našim pomocníkům z devítky, kteří si vyzkoušeli v praxi své znalosti z němčiny a obstáli na jedničku.

Mgr. Alena Smolíková, Mgr. Bohdana Zámečníková