Hlavní stránka > Nezařazené > II. A i s Vildou na výstavě hub
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
22.9.2019
Administrátor

Jéje, to se Vilda těšil!

Třídní maskot druhé A se nemohl dočkat, až se se svými kamarády dozví něco nového o hříbcích, muchomůrkách, holubinkách, klouzcích a mnoha dalších druzích hub našich lesů.

Vloni v říjnu se totiž nepodíval pozorně na hříbek, který přinesl do třídy, a celý den ho pak bolela hlava. Jeden ze spoluautorů výstavy pan Pavel Světlík tak přivítal druháčky právě informací o jedné z nejjedovatějších hub – muchomůrce zelené. Také ostatní druhy hub si děti, Vilda i kolemstojící diváci důkladně prohlédli a podle lístečků mohli rozlišit houby jedlé, nejedlé i jedovaté.

Na jednom stole také ležely obrovské pýchavky, ze kterých by si udělala řízek celá třída. Všechny přítomné, hlavně paní učitelku, pak překvapila informace pana Světlíka, že úplně každá houba, dokonce i muchomůrka růžovka (masák), se musí tepelně opracovávat nejméně 25 minut, jinak se do lidského organizmu uvolňují škodlivé látky.

Poučení tedy není nikdy dost – užitečné rady si kromě Vildy odnesli žáci i dospělí, kteří panu Světlíkovi velmi pozorně naslouchali.

Teď jen vzít košík a hledat a hledat….  Tak hodně štěstí nejen všem houbařům!

Jana Mühlsteinová