Hlavní stránka > Nezařazené > Žáci ze Zlaté stezky navštívili Anglii
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
11.10.2019
Administrátor

V pondělí 30. 9. 2019 jsme odjeli do Anglie. Po dlouhé a únavné cestě jsme v ranních hodinách přijeli do přístavu Calais, odkud nás trajekt převezl až do Doveru. Z Doveru jsme přejeli autobusem do Londýna.

Hned co jsme v úterý vystoupili z autobusu, zamířili jsme směrem k O2 aréně, odkud jsme přejeli lanovkou a vlakem do Toweru, kde nás čekala prohlídka Tower Bridge. Prohlídka byla moc krásná. Po ní jsme zamířili k Monumentu, ke Katedrále st. Paula, do Trafalgar Square a prošli jsme se přes Milennium Bridge. K autobusu jsme se vrátili metrem a zhruba v osm hodin večer místního času jsme poprvé viděli naše hostitelské rodiny.

Ve středu ráno jsme autobusem přejeli do filmových ateliérů Warner Bros, kde byla prohlídka Harryho Pottera. Bylo to super.

Po prohlídce jsme jeli do Oxfordu, což je univerzitní město. Potom byla ještě prohlídka tržnice a centra města. Večer následoval odjezd do rodin.

Ve čtvrtek jsme odjeli do Brightonu. Prošli jsme se okolo Royal Pavilionu, viděli jsme pobřeží a zábavné molo Palace Pier, uličky The Lines, byli jsme v Sea Life Centru, a navštívili jsme novou vyhlídkovou věž i360 British Airways. Poté následovaly nákupy suvenýrů a návrat do rodin.

V pátek jsme odjeli na celodenní návštěvu Londýna. Navštívili jsme na London Eye, dále jsme prošli nejvýznamnější památky Wesminster Abbey, Houses of Parliament, Downing street, přes Horse Guards k Buckhingam Palace, Piccadilly Circus a Leicester Square. Pak jsme lodí po řece Temži přejeli na North Greenwich, kde na nás čekal autobus a následovala cesta domů. Cestou zpátky jsme nejeli trajektem, ale vlakem podvodním tunelem.

Myslím, že jsme si všichni zájezd užili a moc se nám to líbilo.

Magdaléna Fučíková, žákyně 7. třídy