Hlavní stránka > Nezařazené > Svátek zvířátek ve II.A ještě před Mikulášem
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
6.12.2019
Administrátor

Děti ze II. A se letos těšily na prosinec ještě o něco intenzivněji než jiné roky.

Nejen, že netrpělivě očekávaly mikulášskou nebo štědrodenní nadílku, ale učivo prvouky jim nabízelo letos velmi atraktivní téma hned na začátku prosince.

Druháci se totiž těšili na své domácí mazlíčky, které výjimečně mohli osobně představit svým spolužákům. V doprovodu rodinných příslušníků tedy do třídy postupně dorazilo pět hlodavců – křeček, dva králíci, dvě morčata, pak také jedna želva Žofka a největší lákadlo asi nakonec – tři pejsci.

Sanny vynikala perfektním výcvikem, Dudley dojímal pohnutým osudem prožitým ve slovenském útulku a Artík vynikal zajímavými historkami.

Všechny návštěvy se chovaly stejně ukázněně, jako děti – ty zaslouží velkou pochvalu za citlivý a tichý přístup k zvířecím mazlíčkům, kteří zase na oplátku poskytli zcela v klidu možnost pohladit každého z nich nebo se pomazlit.

Skvěle byli také dětští majitelé připraveni na prezentaci svých zvířat – podle předem stanovené osnovy o nich poutavě a zajímavě vyprávěli, ostatní jim pak věnovali hodinu slohu a obrázek.

Dojem z milého setkání ještě podtrhla sladká tečka, kterou připravila pro ostatní Anička – po představení pejska Dudleyho rozdala každému malou sovičku s marcipánem.

Hodina uplynula jako voda, dokonce tak rychle, že jsme nestihli udělat žádnou fotodokumentaci. Fotky tedy pocházejí částečně z rodinných archivů.

Jana Mühlsteinová