Hlavní stránka > Nezařazené > Zapojení do projektu „Zeleň a město“
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
17.1.2020
Administrátor

V letošním školním roce jsme se zapojili do projektu „Zeleň a město“, jehož garantem je odbor životního prostředí Prachatice.

Naše škola byla oslovena, aby se podílela na některých dílčích projektech. Celý rok sledujeme život jilmu, který zdobí okolí naší školy. Také jsme se zapojili do psaní slohových prací na téma strom.

Využili jsme k tomu i Den stromů, jehož oslavy jsou součástí našeho environmentálního plánu. V hodinách českého jazyka dostali žáci druhého stupně prostor pro napsání příběhů, úvah i pohádek, kde hlavní postavou byl strom. Vzniklo mnoho krásných prací, ve kterých stromy ožili a vyprávěli své životní příběhy. Nakonec bylo vybráno 15 nejlepších prací, které jsme předali pí Peřinkové.

Mgr. Alena Smolíková, koordinátor EVVO

zeleň a město