Hlavní stránka > Nezařazené > Třeťáci se proletěli vesmírem
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
22.2.2020
Administrátor

Obě třetí třídy absolvovaly v rámci výuky exkurzi do Planetária v Českých Budějovicích. Planetárium je po rekonstrukci, která všechny děti mile překvapila. Byla pro nás připravena nová křesla, ve kterých se děti mohly pohodlně dívat na digitální noční oblohu. Na obloze jsme cestovali vesmírem jako astronauti. Ukazovali jsme si velikosti hvězd a planet. Poté jsme se vrátili zpět na naši planetu, kde jsme pozorovali noční oblohu a hledali souhvězdí.

V kinosále jsme zhlédli pořad Virtuální telurium. Seznámili jsme se základními pohyby Země, Měsíce a ostatních těles sluneční soustavy. Ukázali jsme si, proč se střídá den a noc, proč se mění roční období a proč se mění tvar Měsíce. Nezapomnělo se ani na ostatní tělesa sluneční soustavy (planety, jejich měsíce, planetky a komety). Celý pořad byl doplněn množstvím animací, které zlepšují představu žáků a byl založen na vzájemné komunikaci žáků a lektora. Naučili jsme se spoustu zajímavých věcí. Všem se nám v planetáriu moc líbilo.

Závěr naší exkurze v Českých Budějovicích patřil návštěvě náměstí Přemysla Otakara II., děti viděly Samsonovu kašnu, Černou věž, radnici a hledaly i bludný kámen.