Hlavní stránka > Nezařazené > Třeťáci hledali inspiraci pro své výrobky v galerii
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
19.10.2020
Administrátor

Kreativita, tvůrčí nápady a invence. Také šikovné ruce a prostorové vidění.

Pojmy, které by měly být základem každé výtvarné a pracovní výchovy.

Děti ze III. A se ve čtvrtek 1. října rozhodly tyto předměty a nápady, jak je rozvíjet, podpořit návštěvou místa pro tento účel ideálního – umělecké galerie.

V našem městě je galerie Neumannka už v kulturním povědomí občanů známá, lidé se zde rádi setkávají při vernisážích kvalitního designu nábytku, skla, textilu, hraček a jiných komodit.

Děti už vloni obdivovaly výstavu hraček s ústřední postavou Pišlíků, některé z nich dodnes staví věže z balančních kamenů ve třídě nebo doma.

Nyní je v Neumannce k vidění výstava dětského nábytku Chic by Pig, která okamžitě rozdmýchala konstruktivní představivost a nápaditost třeťáků natolik, že technické prvky konstrukce nábytku do dětských pokojíčků uplatnili v následující pracovní a výtvarné výchově. Průvodce galerií, Ing. arch. Jakub Nepustil navíc přidal k prohlídce artefaktů zajímavý výklad a své zážitky s nábytkem z dětství.

Invence dětí pak neznala mezí – postele s vestavěnou lampičkou, schůdky v různých podobách, postel ve tvaru prasátka, které zároveň za pelestí tvoří noční stolky… Také povrchová úprava nábytku stojí za zmínku i pohled.

Žáci si tak odnesli nejen do školy pestrou inspiraci, ale můžeme doufat, že si každý z nich přidal další kousek do mozaiky povědomí o vkusném, hezkém a funkčním designu, který nás denně obklopuje.

Nyní jsou kulturní instituce v celé zemi zavřeny. O to více nás těší, že v krátkém školním období, kterým třeťáci letošní podzim zahájili, stihli mimo jiné v pracovní výchově vyrobit předměty, které – jak doufáme – své okolí potěší svou důmyslností, tvořivostí i roztomilostí.

Jana Mühlsteinová