Hlavní stránka > Nezařazené > Mikulášská nadílka na Stezce dvojnásob netradičně
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
15.12.2020
Administrátor

Letošní rok, který přinesl tolik neobvyklých a nečekaných událostí, se v prosinci nevyhnul ani dodržování různých adventních tradic ve školách.

K jedné z nejoblíbenějších patří Mikuláš.

Že se čertovská družina, která spolu s andělem k Mikuláši patří, bude muset obejít bez návštěvy více tříd či tradičního předčítání z černé knihy hříchů a zlaté knihy dobrých skutků, bylo jasné už dávno.

Neznamená to ale, že by děti o dárky, pochvalu a případné zamyšlení nad svým celoročním počínáním, letos přišly.

Některé třídy si udělaly vlastní nadílku v rámci možných opatření, jako to měli třeba prvňáčci, ale i ostatní třídy to vyřešily zdárně po svém.

Všechny třídy prvního stupně se však velmi těšily na týden od 8. – 11. 12., kdy každý den dostal jeden nebo dva celé ročníky skvělé pizzy, které z místní produkce objednala paní Zdeňka Novotná jako poděkování žákům i učitelům.

Plánovala to jako úspěšné překonání podzimní distanční výuky. Pizza tak rozvoněla třídy i chodby, a podle rychlosti, s jakou zmizela, určitě udělala dětem velkou radost.

Omezení, které nám současná doba přináší, jsou určitě velmi svazující.

Na druhou stranu se vždy dá najít cesta, která nenadálé komplikace dokáže zmírnit nebo dokonce úplně nahradit.

Udělat někomu radost, vykouzlit druhým úsměv na tváři, se dá různě. Někdy je za takovým úsilím dobrý nápad a trocha námahy, jindy třeba sponzorský dar, jako v tomto případě.

Paní Zdeňce Novotné a panu Petru Moravcovi pak děkujeme za zpříjemnění adventního období a přejeme spoustu drobných i větších radostí v osobním životě jak o Vánocích, tak i v příštím roce.

Jana Mühlsteinová a Lenka Králová