Hlavní stránka > Nezařazené > III. A na exkurzi v kotelně Tepelného hospodářství Prachatice
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
23.6.2021
Administrátor

Do třetice se III. A vypravila k dominantě prachatického sídliště na čtvrťáku – kotelně s vysokánským, z dálky viditelným komínem.

Dozvěděly se, kolik komín měří (65 m), odkud do prachatických bytových a panelových domů, stejně jako do škol a dalších budov, proudí teplo, kde se bere, kdo se o vše stará a mnoho dalších zajímavých věcí.

Po celou dobu se dětem věnoval pan Kamil Sedlecký, kterého nezaskočila žádná otázka. Třeťáci se nezdráhali zeptat na bývalého obyvatele kotelny – na krokodýla Vencu, později Vendulu, na postup zatápění v plynových kotlech i na vyrábění elektřiny v kogeneračních jednotkách.

Mile překvapeni byli skvělým občerstvením, malými dárky i možností vyzkoušet si tah zapáleného kotle vhozením svého papírového „polínka“.

Nikdo z dětí nečekal, kolik zajímavostí během rychle uplynulé hodiny o elektřině a dodávaném teple zjistí. Podle otázek pana Kolína, který žákům tuto skvělou exkurzi zprostředkoval, bylo jasné, že si děti spoustu informací zapamatovaly.

Cestou do školy pak třeťáci upevnili zážitek dvěma zmrzlinami, a ještě ve škole vzrušeně debatovali o tom, co tento den zažili.

Poděkování patří tedy řediteli firmy Tepelné hospodářství – panu Kolínovi, panu průvodci – Kamilu Sedleckému i panu topiči Šertlerovi.

Obrázky, které děti na opátku namalovaly, pak v budově TH v Italské ulici visí jako výzdoba.

Jana Mühlsteinová