Hlavní stránka > Školní akce > 7.B bojuje o titul Extra třída
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
2.12.2015
Tomáš Stibor

Extra třída je program pro školy, se kterým přišla společnost EDUin v partnerství s Nadačním fondem Tesco.

Čtvrtá výzva vypsaná ve školním roce 2015/2016 je určená pro žáky 7., 8. a 9. tříd ZŠ z celé ČR a lze v ní získat grant ve výši 30 000 Kč. Cílem programu je příprava a realizace projektu s pozitivním dopadem na život v obci.

Žáky 7.B nabídka zaujala a pod vedením patrona, své třídní učitelky, se pustili do práce. A že to nebyl zrovna jednoduchý úkol! Vytvoření krátké ankety s cílem zjistit co zajímavého a hlavně smysluplného by se mělo v našem městě změnit. Navržení scénáře reklamy na vybraný projekt, sestavení časového harmonogramu a finančního rozpočtu, popis projektu, vytvoření animovaného klipu a promyšlení propagace, to je jen necelý výčet aktivit, které žáci museli elektronicky zaznamenávat do tzv. projektové kanceláře.

Několik „ošizených“ hodin matematiky a přírodopisu, projektové dopoledne a nespočet hodin práce doma stálo za zrodem dvou projektů. Prestiž dokončení celé akce je určitě i v tom, že se v celém Jihočeském kraji podařilo zveřejnit pouze tři projekty, z toho dva právě na naší základní škole.

Holky pro svůj projekt zvolily název Lucky dog. Za získané peníze by rády vybudovaly hřiště pro psy s agility překážkami. Kluci by svým projektem 10 kroků jak k radio-technice chtěli obnovit činnost radio-technického kroužku v Prachaticích.

A co dál? Nezbývá než čekat. Začátkem prosince se sejde hodnotící komise, která rozhodne, které projekty budou podpořeny. Pokud žáci neuspějí, nevadí. Získané zkušenosti jim  už nikdo nevezme. A pokud grant získají? Čeká je hodně náročné 2. pololetíJ

PS: Ráda bych z pozice třídní učitelky touto cestou chtěla ještě jednou moc poděkovat všem zapojeným žákům a řadě rodičů za nadšené plnění jednotlivých úkolů. Podrobný popis projektů včetně animovaného klipu a časového harmonogramu si můžete prohlédnout v galerii projektů na stránkách www.extratrida.cz.

Mgr. Martina Sovová