51f165d33c9d80401600007b_budik.png
1.12.2013
Administrátor

Naše škola, Zlatá stezka 240, se jako každý rok zapojila do programu Adopce na dálku. Mezi naše spolužáky patří totiž i Patrick Mbonge ze Zambie. Je to už třináctiletý kluk, který touží stát se horníkem. Aby si mohl tento sen splnit, musí dokončit školní docházku. Proto mu každoročně posíláme 8 000 Kč, aby si mohl koupit všechny školní pomůcky, učebnice a také školní uniformu.

Během listopadu je ve škole akce „Svačina do Afriky“, což znamená, že si každý odpustí koupi jedné svačiny za 30 Kč a peníze odevzdá třídním učitelům pro Patrika. Letos se na Patrika vybralo 11 107 Kč. A tak jsme přemýšleli, kam se zbytkem. Rozhodli jsme se přispět na stavbu školy v Ugandě, která pomůže zlepšit podmínky zdejších školáků.

Na tomto projektu nás zaujalo, že se jedná nejen o základní školu, ale že je součástí i střední škola, knihovna, jídelna a dokonce i ubytovna pro středoškoláky. A tak jsme na konto zaslali celý zbytek, tedy 3 107 Kč.

V závěru bychom chtěli poděkovat všem, kteří si odpustili tu jednu svačinu, a dali peníze Patrikovi. I když jenom symbolicky, je to velice záslužné, neboť Patrik za tu sumu může studovat bez obav celý školní rok. Ještě jednou velký dík.

Alena Smolíková