51f165d33c9d80401600007b_budik.png
7.4.2014
Administrátor

Naše Zdravé město Prachatice slaví. Už je mu pět let. Pozváni jsme byli na oslavu 26. 3. 2014 do divadla. Každému oslavenci se patří pogratulovat a popřát.

Proto jsme i my, žáci ze ZŠ Zlatá stezka 240, přemýšleli, jakým způsobem popřát městu k jeho výročí. Řekli jsme si, že i my máme nějakou jedinečnost, která se zdravým městem souvisí, a tak jsme se pustili do práce. Jsme Ekoškolou a roky u nás funguje ekokodex, který shrnuje naše chování k životnímu prostředí. Proto jsme vymysleli dramatizaci jednotlivých hesel. Do práce se zapojili nejen žáci 1. stupně, ale tentokrát velkou úlohu hráli i jejich starší spolužáci. A tak jsme všechny návštěvníky divadla seznámili s naším úsilím šetřit všemi energiemi a vodou, úklidem školy i studánky, tříděním všech forem odpadu, ale i s charitativní činností a sběrem víček pro holčičku Martinku. Na podiu děti předvedly spolupráci s paní učitelkami, ale hlavně bezvadnou práci a ochotu našeho pana školníka. Na konci svého vystoupení nezapomněli všechny upozornit na potřebu třídit odpad a chránit přírodu.

Všem se vystoupení moc líbilo a děti by rády ještě městu popřály do dalších let oboustranně spokojenou spolupráci a mnoho dalších nápadů na zlepšení města.

Mgr. Alena Smolíková