Hlavní stránka > Školní akce > Hmatový chodník na Stezce připraven na zimu
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
10.11.2015
Administrátor

Začátek listopadu se svým mlhavým a mrazivým počasím dává nezpochybnitelně najevo, které roční období pomalu klepe na dveře. Po letošním horkém létě není úplně snadné přijmout představu, že zkracující se dny přinesou chladné plískanice, sychravo a nevlídno pohánějící nás rychleji do teplé náruče našich domovů.

Na Stezce patří ke každoročním podzimním aktivitám zazimování hmatového chodníku, jehož jednotlivé části je potřeba před příchodem sněhové nadílky vyčistit od listí i plevele, rozdělit a obnovit ztracené nebo promíchané části a zajistit jej po celé délce nepromokavou přikrývkou.

Letos se ujaly těchto prací děti z páté A, které také zajistily nový mech, piliny a šišky, drobnou kamínkovou drť dodal pan Daniel z V. B. Ke slovu tak postupně přišly hrábě, košťata, motyčky, kbelíky, kolečko i lopata. Než byl chodník důkladně zakryt a zatížen  přinesenými kameny, žáci se  po hmatovém chodníku naposledy před zimou prošli, i když tentokrát v botách.

Snad zima nebude dlouhá, aby  v jarních měsících venkovní areál s naučnou trasou opět mohl přivítat zvídavé návštěvníky nejen ze Stezky.

Jana Mühlsteinová, 3. 11. 2015