Hlavní stránka > Školní akce > Kterak páťáci ze Stezky k houslovému koncertu přišli…
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
18.3.2016
Administrátor

Hodiny hudební výchovy obecně naštěstí patří k těm méně obávaným, možná dokonce i poněkud oblíbeným předmětům, i když návod, jak hudbu poznávat, hlouběji prožívat či aktivně provozovat, si děti částečně přinášejí z rodiny stejně jako vztah ke kultuře vůbec.

Ve škole se snažíme právě tyto pozitivní momenty rozvíjet, případně k nim žáky postupně přibližovat. Jednou z možností, jak intenzivní muzikální zážitek dětem zprostředkovat přímo v prostředí třídy, je pozvat k nim někoho, kdo v této oblasti už něčeho dosáhl a může své umění předvést takříkajíc naživo. Úplně ideální pak je, když děti hudebníka  osobně znají a mohou jej denně ve škole potkávat.

Páťákům se ve středu 16. března přišel se svým hudebním nástrojem, houslemi, představit jejich starší spolužák Stanislav Zemek z IX. B. Při svém vystoupení zaujal nejen skvělou hrou, ale dokázal dětem poutavě přiblížit své hudební začátky, prvotní potíže, ale také současné úspěchy, za které lze určitě kromě jiných považovat dubnové společné vystoupení s Českou filharmonií. Zazněly nejen zajímavé, ale zároveň poměrně náročné kusy – Humoreska Antonína Dvořáka a Montiho Čardáš či lidová píseň.

Žákům tak nejen hodina hudební výchovy utekla neobvykle rychle, ale zároveň se blíže a do detailů seznámili s houslemi, sólistou i některými skladateli názorným příkladem a možná někteří získali také motivaci pro budoucí volnočasové aktivity. Standovi pak popřejme mnoho uměleckých i osobních úspěchů.

Jana Mühlsteinová