Hlavní stránka > Školní akce > Mladí přírodovědci ze Stezky ve Stožci ostudu neudělali
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
8.6.2016
Administrátor

Národní park Šumava letos slaví pětadvacetiny a tak pátý ročník tematické soutěže měl o něco slavnostnější ráz než obvykle.

Do druhého – závěrečného kola znalostí o rostlinách, živočiších či území parku z naší školy postoupilo 15 dětí různých věkových kategorií, nakonec však do Stožce odjelo jen dvanáct soutěžících.

Pondělí 23. května slibovalo nezvykle pěkné a teplé počasí, které slibovalo umocnění veškerých zážitků. Samotná soutěž pak obsahovala poznávání nejen běžných přírodnin, ale také méně obvyklých zástupců hmyzu, hub, ptáků, plazů či dalších obyvatel šumavského území.

Děti pak několik dnů s napětím očekávaly výsledky svého snažení a v celkovém měřítku pak byly mile překvapeny:

V kategorii druhých tříd se Zdeněk Liška umístil na pátém místě, v pátých a sedmých třídách se žáci Adam Bžoch a Petr Soukup umístili na místě čtvrtém, v kategorii čtvrtých tříd pak Lucie Pravdová ze IV. A obsadila dokonce první místo.

Blahopřejeme i ostatním dětem které se umístily na postech dalších – Davidu Čejkovi, Matyáši Klementovi, Anně Ledererové, Elišce Bžochové, Nicol Hodinové, Jindřichu Čejkovi, Anežce Fesslové a Vítězslavu Krejsovi.

Všichni se už těší na další ročník soutěže, kterou informační centrum ve Stožci letos výborně připravilo a dětem poskytlo nejen nevšední zážitky, ale také malé tematicky laděné upomínkové předměty.

Jana Mühlsteinová, 6. 6. 2016