Hlavní stránka > Školní akce > Páťáci ze Stezky na výletě do Techmanie v Plzni
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
20.5.2016
Administrátor

Výlet patří v každé třídě k nejoblíbenějším školním aktivitám. Už cesta hromadným dopravním prostředkem bývá příslibem nevšedních zážitků.

Letos páťáci zvolili cestu autobusem do Plzně, kde strávili nanejvýš příjemný a zábavný den ve víru technických a fyzikálních zajímavostí z nejrůznějších obyčejných či neobyčejných oblastí  života.

Děti zaujal potápějící se Titanic, tekutý dusík, pokusy s vodou, elektromagneticjým vlněním, ale i relativitou vnímání okolního  světa nedokonalými lidskými smysly, stejně jako mnoho dalších technických momentů.

Úplně největší úspěch měla ale účast žáků v biologické laboratoři, kde se proměnili ve zkušené kriminalisty, zkoumali skvrny od krve, otisky prstů či zapojili do pátrání mikroskop, stejně jako v laboratoři fyzikální, kde zábavnou formou poznávali vlastností těch nejběžnějších kuchyňských záležitostí.

Nikomu se zpátky do autobusu moc nechtělo, i když sdělování a tím znovuprožívání báječných zážitků doma s rodiči mělo také nepochybně své neopakovatelné kouzlo.

Jana Mühlsteinová