Hlavní stránka > Školní akce > Projekt „Srdce z lásky darované“
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
12.11.2015
Administrátor

Žáci 9. A ze ZŠ  Prachatice, Zlatá stezka 240 se zúčastnili projektu Srdce z lásky darované vyhlášeného časopisem Age management.  Od poloviny října se zamýšleli nad tím, komu by chtěli srdce darovat a proč. Měli spoustu nápadů, ale jeden byl ten skvělý – VZDÁT HOLD PADLÝM VE DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLCE.

Nyní je čekala výroba srdce z různého materiálu a v libovolné velikost. Po dlouhé diskuzi se žáci shodli, že vytvoří srdce ze střípků zrcadel jako symbol ztráty blízkých lidí a prázdných míst v srdci.

Práce trvala skoro celý listopad. Mezitím jedna ze žaček vytvořila nádhernou báseň, která opěvuje padlé ve válce. Jako poslední zbývala otázka: Kde a jak vyfotit srdce, které darují? Stalo se tak u památníku padlých ve válce. Srdce umístíme na důstojném místě ve škole.

Myslím, že se vše velmi podařilo a moc děkujeme za tento projekt, neboť v dnešní uspěchané době je krásné na chvíli se zastavit a zamyslet se nad láskou a úctou.

Pokud se Vám tento projekt 9. A líbí, můžete hlasovat při veřejném hlasování, které proběhne od 20. 12. 2015  do 31. 3. 2016. Doufáme, že i díky Vám naše srdce nezapadne. Děkujeme.

Video z této akce naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=TtSO97SROxA

Mgr. Monika Fejglová