51f165d33c9d80401600007b_budik.png
29.11.2014
Administrátor

Prý, že s čerty nejsou žerty. To jste ale nebyli na Základní škole Zlatá stezka v Prachaticích. Pekelná kniha, čertovská houpačka, hořící lávka, ohnivá koule, krmení čerta, … brnkačka. To vše a ještě mnohem víc, na vlastní kůži  zažilo  přes sto prachatických předškoláků. Ti přijali pozvání na čertovské klání. 

V pekelnou  arénu se kouzlem proměnila tělocvična, ve které  na děti čekali čerti a čertovské úkoly. Pobýt v pekle ale není  jen tak.  I zde  panují přísná  pravidla a normy. Kdo není čert, nemůže plnit pekelné disciplíny. Na řadu tedy přišlo kouzelné zaklínadlo, díky kterému získaly děti čertovskou podobu. Pak se malí čertíci, rozdělení do skupin, statečně vydali splnit deset úkolů, které pro ně vymyslely po čertech mazané paní učitelky. Roli průvodců v čertovském  klání na sebe vzali, služebně starší čertíci ze čtvrtých a pátých tříd. Všechny mateřinkové  děti prokázaly velikou odvahu, smysl pro legraci a sportovního ducha.

Žádné kouzlo není věčné. Deset úkolů, deset stanovišť a návštěva v pekle se nachýlila ke konci.  Na děti čekala cesta zpět do školky, ale brzo je čeká cesta mnohem důležitější – cesta do školy. Aby ji dobře našli, odnesli si malí čertíci s sebou  řetěz, který si  společně vyrobili.  Na závěr nechyběla sladká odměna, pekelné bonbóny a  všichni čertíci byli vyznamenáni  čertovskou medailí.

A jak praví moudrá sova: ,, Řetěz je tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek.“  Naše čertí cháska však může potvrdit, že budoucí prvňáčci  se nemusí školy  bát.  Řetězy,  které  společně jako opravdoví kamarádi  vytvořili,  jsou  skutečně po čertech pevné.

Kamarádi čertíci budeme se na vás moc těšit u zápisu do první třídy! A vy už víte, že k nám do školy bát se nemusíte!

Mgr. Miroslava Machová