Hlavní stránka > Školní akce > Tonda Obal opět navštívil Stezka
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
1.2.2014
Administrátor

Opakování – matka moudrosti. Tato stará známá pravda se potvrzuje nejen v oblasti přímého vzdělávání, ale také v otázkách všeobecné informovanosti a třeba i elementární ekologické gramotnosti.

Třídění běžného odpadu v domácnostech je téma natolik notoricky známé, zprofanované, a snad i mezi většinou lidí akceptované, že rozdělování použitých obalů do barevných kontejnerů by nemělo nikoho zaskočit. Překvapení se nekonalo ani při návštěvě Tondy Obala, který prostřednictvím lektora Jaromíra Kováře ze společnosti EKO-KOM po delší době navštívil školu Zlatá stezka. Dětem druhých, třetích a sedmých tříd znovu připomněl přínos třídění a recyklace domácích odpadků.

Při programu vybaveném staronovými informacemi, názornými pomůckami i obrazovým materiálem, děti zářily znalostmi nejen o daném tématu, ale bylo vidět, že školáci uvažují v širších environmentálních souvislostech. Zároveň získali další hlubší poznatky, například o osudu elektronických součástek z červených kontejnerů, o problematice odvozu odpadů v malých obcích apod.

Lze jen doufat, že teoretické vědomosti žáci opět přetransformují do praktických dovedností přímo ve svých domovech. Aby Prachatice nadále patřily k městům s nejvyšším podílem tříděného