Hlavní stránka > Školní akce > Trilopark dorazil na Zlatou stezku
51f165d33c9d80401600007b_budik.png
2.5.2016
Administrátor

Drželi jste někdy v ruce pravé dinosauří zuby? Dvoukilovou stoličku mamuta? Obří trilobity? V Triloparku, který dorazil na ZŠ Zlatá stezka 240, k tomu měli žáci jedinečnou příležitost.

Pracovalo se zde na třech stanovištích. Na prvním měli všichni možnost ohmatávat unikátní pozůstatky zkamenělých světů, odborná lektorka žákům zábavnou a nenucenou formou vyprávěla příběhy zkamenělin, příběh paleontologie, dinosauří zajímavosti a odpovídala na libovolné dotazy.

Na dalším stanovišti byli všichni doslova ve svém živlu. Za aktivní účasti odborného lektora si štětečky odkryli v pískovišti třímetrovou dinosauří kostru a zahráli si tak na opravdové archeology.

Neméně zajímavé bylo poslední stanoviště. Každý účastník si zde mohl vytvořit odlitek zkameněliny. Do silikonové formy nalil sádru a nechal chvíli zatvrdnout. Krásní trilobiti nenechali na sebe dlouho čekat.

Na konci programu byly děti obtěžkány vlastními výrobky, vypreparovanou zkamenělinou nebo lebkou. Především však měly hlavu plnou skvělých zážitků a zajímavých poznatků.

Mgr. Jana Ištoková