Oslavy Dne Země

V týdnu od 22. 4. se i na naší škole rozhodli žáci pomoci naší planetě oslavit její svátek. Akcí bylo hned několik. V první řadě šli všichni v rámci akce „Ukliďme svět“ pomoci uklidit všechny kouty v okolí. Prvňáci se vydali až na Skalku, osmáci vyčistili studánku u Hüblerovy kaple, druháci a sedmáci uklidili prostory Lázní. Deváťáci nejdříve skládali přijímací zkoušky na vybrané školy, ale i tak pomáhali. Vzali si na starost prostory naučné stezky, zbavili ji všech odpadků a upravili hmatový chodník.

Na naší naučné stezce proběhly ekohrátky pro první stupeń. Tentokrát při akci pomáhali žáci ze šestých tříd. Úkoly se plnily přímo v přírodě, neboť nám počasí nesmírně přálo. Sluníčko se celý týden jen smálo.

V rámci oslav probíhá i naučná část, což jsou exkurze dle výběru s ekologickou tématikou. Některé už proběhly, jiné se uskuteční do konce školního roku v rámci školních výletů. Žáci osmé třídy navštívili sluneční elektrárnu v Bušanovicích, druháci se jeli podívat na handicapovaná zvířata do záchranné stanice Makov. Třetí třídy prošli programem v CEV Stožec. Páťáci vyrazí v nejbližší době na Medvědí stezku a šesťáci shlédnou naši Zemi z vesmíru díky zajímavému programu v planetáriu v Plzni.

 Mgr. A. Smolíková, koordinátor EVVO